Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu Mapa stránek
Home page:   Nabídka nemovitostí | Komerční - Hotely, BDDnešní datum: 19.02.2019    Svátek má: Patrik  (Zítra: Oldřich )

Prodej turistické chaty - Bártlova bouda

Nabídka nemovitostí Aktuality O firmě Služby Kontakt Zavolejte nám:485 100 659  
Byty a bydlení - nemovitostiprodej a pronájem Kanceláře a obchody - Objekty a prostory pro obchod, služby, výrobu a skladování Prodej pozemku, stavební parcely, louky Prodej - výroba / sklady - výrobní haly, skladovací prostory, výrobní jednotky Prodej - komerční budovy, hotely a bytové domy
    

Komerční - Hotely, BD - Komerční objekty - Hotely, Bytové domy, Administrativní objekty a další

Prodej turistické chaty - Bártlova bouda

Prodej originální historické  turistické chaty v Bílém Potoce v Jizerských Horách. - PRODÁNO„Bártlovka“ – chata v oblasti vyhledávané pro zimní a letní turistiku, na krásném místě s krásným výhledem, nabízí restauraci a ubytování se zázemím, včetně velkého pozemku a parkoviště
I.  Základní údaje o nemovitosti:
Adresa nemovitosti: Bílý Potok čp.187, 46362 Hejnice, Liberecký kraj
Druh nemovitosti: turistická chata – objekt občanské vybavenosti
Katastrální území:  Bílý Potok pod Smrkem, (604658)

GPS:
N 50°52.39393', E 15°14.27503'

Seznam mapy >


Výměra pozemků:  celkem 4 408 m2

Podlahová plocha prostor celková:  626,25 m

 

II. Úvod a trocha historie
Tato dlouhodobě oblíbená turistická chata je postavena na západním úbočí vrchu Paličník. Slouží tak jako výhodné nástupní místo do údolí Hájeného potoka, na vrchol Paličníku, na Kočičí kameny a další okolní vrchy vč. nejvyššího Smrku. Na křižovatce poblíž chaty je rozcestník pojmenovaný „Bártlova bouda“. U něj se kříží zelená a žlutá turistická trasa. Poblíž vede i první singltreková trase v ČR.

První objekt postavený na tomto místě  je doložen již v r.1843. První přestavbou prošel v r.1910, kdy se majitelem stal místní lékař Rüffler. Hlavní rozvoj objektu nastal po r. 1926 za vlastnictví rodiny Antona Bartla, který zde zřídil restauraci a kavárnu. Byla přistavena krytá dřevěná veranda  a následně hlavní sál, nad kterým byly v podkroví zřízeny hostinské pokoje. Objekt tím již prakticky získal dnešní podobu. A v poslední době prováděné stavební úpravy se jí dotkly jen minimálně.

III. POPIS

A) Poloha a charakter lokality

Objekt leží v horní východní části obce na samém okraji zástavby, která má charakter rozptýlené podhorské venkovské zástavby.  Blízký les vytváří enklávu chránící objekt od severu a tím umocňuje prosluněnou polohu na jihozápadním mírném svahu nad obcí, poskytující krásný výhled na protější svahy hor.

B)) Základní popis objektu

Jedná se o třípodlažní objekt postavený na mírně svažitém pozemku. Zastavěná plocha má zhruba tvar obdélníku. Hlavní objekt má ale tvar „L“, tvořený zděnou částí, ke které byla přistavěna dřevěná část s restaurací- sálem a s hostinskými pokoji nad ním v podkroví. Objekt je tedy z části zděný (suterén a část přízemí) a z části dřevěný (restaurace, veranda a podkroví). Suterén je zčásti zahlouben do svahu. Přístupný je tak jednak po vnitřním schodiště a na spodní straně objektu je přístupný z přilehlého terénu. V suterénu je kotelna se skladem paliva, skladové prostory, lyžárna, pivní sklep a z venku přístupný sklad o výměře cca 50m2 pod nekrytou terasou.

V přízemí je hlavní vstup do objektu a vstup do restaurace přes krytou verandu. Hlavní prostorou je jídelna – sál o výměře téměř 90m2 s celkem 72 místy. Příjemnou atmosféru interiéru dodává dřevo použité na obklady stěn, stropní trámy i sloupy. Interiér doplňují dřevěné lustry a výzdoba loveckými trofejemi – zejména jelením parožím z bývalé clam-galasovské obory. Do sálu je vstup přes místnost s výčepem s min.14 místy k sezení. U výčepu je i nedávno zrekonstruované sociální zázemí WC ženy a WC muži. Za výčepem je kuchyně s potřebným novým vybavením a zařízením v provedení nerez. Z výčepu je přístupná i krytá veranda s celkem 32 místy k sezení. Ze sálu je pak přístup na venkovní nekrytou terasa. Veranda i terasa jsou orientovány na jihozápadní stranu s krásným výhledem do krajiny.

V podkroví je celkem 8 pokojů. Z toho 7 dvoulůžkových a jeden třílůžkový, takže k dispozic je celkem 17 lůžek + přistýlky. V pokojích jsou umývadla. Koupelna a WC jsou společné na patře. Místnosti doplňují menší skládek na lůžkoviny a inventář.

C) PLOCHY:

Podlahová plocha objektu celkem 626,25 mz toho:

Suterén celkem 198,1 m2

Přízemí celkem 255,65 m2

Podkroví: 172,5 m2

 

Pozemky celková výměra 4 438 m2 z toho:

- p.č.: parc.č. st.147 zastavěná plocha o výměře 461 m2  jejíž součástí je objekt pč.187 – objekt občanské vybavenosti

- p.č. č. 918 o výměře 3 977m2 – zahrada

 

D) INFRASTRUKTURA

Da) Dopravní

Pro auta je objekt přístupný po místní komunikaci a je vzdálen cca 550m od hlavní komunikace procházející obcí Bílý Potok, což je sil. II/290 od Hejnic směrem na Smědavu a dále do Polubného a Kořenova. U objektu je parkoviště na vlastním pozemku o kapacitě min.30 osobních vozidel.

Zastávka autobusu MHD „U Krakonoše“ cca 900 m.

 

Db) Inženýrské sítě

  • elektro – 230/380 V (jistič 25A),
  • vodovod – obecní¨
  • teplá užitková voda – elektrické bojlery 3x 200l
  • kanalizace – 2 x septik
  • plyn – ano je zřízena přípojka
  • vytápění – centrální, nový kotel na tuhá paliva
  • spoje (telefon, internet) – metalické připojení tzv.pevná linka

 

E) STAVEBNÍ  STAV A VYUŽITÍ OBJEKTU

Objekt je celkově v dobrém stavu, udržovaný a provozuschopný. Hlavní stavební konstrukce objektu, rozhodné pro dlouhodobou životnost objektu jsou na základě vizuální prohlídky v dobrém stavu a nevykazují zjevných závad či poškození.
Ohledně využití objektu se jistě nabízí dosavadní využití, to je ubytování a restaurační a pohostinská činnost. Objekt však s ohledem na kvalitu lokality a vlastní charakter objektu a zázemí pozemku jistě lze využít i pro jiné účely. A to jak živnostenské, tak i nadstandardní bydlení. Změna účelu si vyžádá samozřejmě finanční náklady závislé na rozsahu stavebních úprav a jejich standardu.

 

F) Kupní cena do nabídky :  informace o kupní ceně v RK

(za nemovitost vč. vybavení a zařízení)

Kontaktní osoba:
Ing.Pavel Ouhrabka,
Tel.: +420 602 578 588,
e-mail ouhrabka@realing.cz

Nemovitost je oprávněna nabízet také kooperující RK - Lužická realitní kancelář s r.o., se sídlem v Rumburku

 

 

QR Kontakt:

QR - Kontakt Realing s.r.o.

Aktualizováno: 16.08. 2018

Fotogalerie: Prodej turistické chaty - Bártlova bouda

Bártlova bouda-Prodej
Bártlova bouda-prodej

Prodej- Bártlova bouda
Prodej- Bártlova bouda

Prodej- Bártlova bouda-kuchyň
Prodej- Bártlova bouda-kuchyň

Prodej-Bártlova bouda - pokoj
Prodej-Bártlova bouda - pokoj

Prodej-Bártlova bouda - Sál
Prodej-Bártlova bouda - Sál

Prodej-Bártlova bouda - Sál 2
Prodej-Bártlova bouda - Sál 2

Prodej-Bártlova bouda - sociální zázemí
Prodej-Bártlova bouda - sociální zázemí

Prodej-Bártlova bouda - sociální zázemí
Prodej-Bártlova bouda - sociální zázemí

Prodej-Bártlova bouda - terasa
Prodej-Bártlova bouda - terasa

Prodej-Bártlova bouda-veranda
Prodej-Bártlova bouda - veranda

Prodej-Bártlova bouda - výčep
Prodej-Bártlova bouda - výčep

Prodej-Bártlova bouda-pohled od cesty
Prodej-Bártlova bouda-pohled od cesty

Tisk článku (741 x)
Tisk článkuVíce informací:
www.bytyhorska.cz


100 000 m2 u hranic pro Vaše podnikáníChcete více informací.
O prodeji bytů v Liberci?
O prodeji prostor k podnikání?